"עשרת הדיברות" לבחינה לפני הפקת סרט תדמית או סרט מוצר

אחרי כמעט 20 שנה בחברות הייטק, במגוון תפקידים שיווקיים, ומעל עשר שנות הפקה של סרטי תדמית וסרטי מוצר, אנסה לרכז את הדברים החשובים ביותר לדעתי, המומלצים לבעלי עסק לבצע לפני תחילת הפקה של סרט תדמית או סרט מוצר. יהיה נהדר אם תגיבו למאמר זה, ונוכל לעבות ולהרחיב אותו מניסיונכם.

הדברים החשובים ביותר לדעתי, לפני הפקת סרטי תדמית או סרטי מוצר הם:

1. הגדר את המטרה– סרטי תדמית משתנים על פי המטרה המוגדרת: סרט קידום מכירות, חשיפת מוצר חדש, סרט תדמיתי על העסק, סרט להצגה בתערוכה, וכו'. זכור- סרט תדמית הוא לא המטרה, אלא רק אמצעי שיווקי לקידום מטרה מוגדרת.

2. למד את התחרות– כיום, לכל מוצר או שירות קיימים עשרות, אם לא מאות, מתחרים המציעים מוצרים או שירותים מאוד דומים. העסק שלך לא חייב להיות "הכי טוב בעולם". הוא צריך להיות יותר טוב מהתחרות. למד לעומק את המתחרים, ואת מה שהם מציעים.

3. מה הבידול השיווקי שלך– הרבה מאוד עסקים דומים, אבל- במה נבדל העסק או השירות שלך מעסקים אחרים? במה הוא יותר טוב מהמתחרים? האפשרויות רבות, אך צריך לאתר אותן, כגון: מוצר טוב יותר, שירות 24 שעות ביממה, מיקום הפצה נוח, וכו'.

4. למה לבחור בעסק שלך– דע להגדיר ללקוח בצורה ברורה, למה עדיף לו לפנות לעסק שלך, כמובן בהתבסס על הבידול השיווקי. עצה אישית, לעולם אל תתהדר בכך שאתה הכי זול. זו מלחמה שיש בה רק מפסידים. מטרת העסק היא להרוויח, אז תמצא את אותן נקודות חוזק בעסק שלך שיגרמו לי כלקוח לבחור בך.

5. העזר ביועצי שיווק חיצוניים– למרות שאתה מכיר הכי טוב את העסק שלך, יועץ חיצוני יכול לראות בעין לא משוחדת דברים נוספים. אנחנו כבעלי העסקים נוטים "להתאהב" בעסק שלנו, ולא תמיד לראות את הבעיות.

6. איפה סרט התדמית יוצג– נושא זה הנו מהותי להפקת הסרט. מיקום ההקרנה של הסרט יקבע את אופיו. ברור שלסרט שמוקרן באתר אינטרנט, או בחלון ראווה, או בכנס לקוחות, יהיו מאפיינים שונים לחלוטין.

7. ייצג את העסק שלך– בעלי עסקים נוטים "להסתתר" מאחורי העסק, במקום להתייצב בחזית העסק. עסקים עושים בין אנשים, ולקוחות מצפים להכיר את בעל העסק, ואת תפישת עולמו. בניית אמון בבעל העסק, הוא מרכיב מהותי בתהליך קבלת ההחלטות לבצע קנייה מסוימת.

8. מי קהל היעד– כל מוצר או שרות אמור לפנות לקהל יעד מסוים, כגון: עקרות בית, ספורטאים, אנשים טכניים, וכד. ברור שלכל קהל יעד, יש לפנות בשפה שלו (גם אם כולם מדברים עברית).

9. היה לקוח בעצמך– בבואך לבחור חברת הפקה, שתבצע עבורך את סרט התדמית, פעל כלקוח. בדוק את חברת ההפקות ואת האנשים שעומדים מאחוריה, בכדי להיות משוכנע שתקבל את המוצר שהכי מתאים לך. וכמובן, בדוק מספר חברות, אל תנעל על החברה הראשונה שאליה פנית.

10. זה לוקח זמן– הפקה מקצועית של סרט תדמית אורכת זמן רב (מספר חודשים). הזמן מאפשר התעמקות בצרכים שלך, והפקת מוצר איכותי יותר. אז- היה סבלן, הפעלת לחץ על חברת ההפקות יכול רק לפגוע בסרט הסופי.

ראה דוגמאות של סרטי תדמית וסרטי מוצר, אשר הופקו על ידי יהב הפקות וידאו, ואשר פונים לקהלים שונים ולמטרות מגוונות, ובהתאם לתקציב הלקוח.

על סמך התגובות וההארות/הערות שאקבל מכם, בכוונתי לעדכן את המאמר באופן שוטף.

פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על "עשרת הדיברות" לבחינה לפני הפקת סרט תדמית או סרט מוצר

  1. מאת sagive‏:

    מאמר מעולה עוזי! אהבתי – תודה רבה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים