אחיות פרטיות ומטפלים סיעודיים

יש היום הרבה מבוגרים שנמצאים במצב שבו הם צריכים עזרה סיעודית, בזכות הארכת תוחלת החיים אנשים זוכים להאריך חיים ולזכות בעוד כמה שנים בהם הם יוכלו לבלות בין משפחתם ואוהביהם. אנחנו רוצים לתת להם את התנאים הכי טובים בכדי שהם יוכלו להזדקן בכבוד וליהנות כמה שניתן משארית חייהם. הם הרי זקני השבט ויש לתת להם את התנאים הכי טובים שיש, הם רכשו אותם בכבוד. הרבה פעמים חייהם של המבוגרים הם יותר מורכבים מבחינה בריאותית, דבר שיכול להוביל לא פעם להזדקקות לטיפולים יותר מורכבים כמו בדיקות מורכבות ועד לניתוחים.

החשיבות של טיפול סיעודי לאחר ניתוח

טיפול סיעודיכשאדם מבוגר עובר ניתוח הוא נמצא במצב רגיש ופגיע יותר מאשר אדם צעיר שעובר את אותו הניתוח, לכן יש להקפיד יותר שהאדם המבוגר יקבל טיפול צמוד בתקופה שאחרי הניתוח.לכן אם למשפחה יש אמצעים כלכליים עדיף שישתמשו בשירותיה של אחות מוסמכת שתוכל להגיע לבית הקשיש וללוות אותו בתקופת החלמה הקשה שאחרי הניתוח, זה יכול להקל באופן משמעותי על המבוגר ועל משפחתו ולחסוך מהם את הצורך להתרוצץ בין בתי החולים השונים בכדי לקבל טיפול משלים של אחרי ניתוח ואת היכולת להחלים מהניתוח בצורה הכי נוחה שניתן.

לפעמים אחרי ניתוח והתקופה בה האחות המוסמכת סיימה את תפקידה יכולה להיות תקופה בה החולה עדיין לא יוכל לתפקד באופן מלא ולעשות את כל מה שהיה רגיל לעשות לפני הניתוח במצב כזה החולה המבוגר יכול להיעזר בשירות של מטפלת סיעודית לקשישים שתטפל בו בתקופה שאחרי הניתוח אחרי הזדקקות שלו לאחות מוסמכת.

מטפלים סיעודיים עוזרים למבוגר בפעילויות היום יום שלו,להתלבש, להתקלח ,לאכול וכו. אחד הדברים הכי משמעותיים הוא הורדת הנטל מן המשפחה, הרבה פעמים המבוגר מרגיש שעצם הזדקקותו הסיעודית מהווה נטל על משפחתו הקרובה דבר שיוצר קושי רגשי ונפשי גדול אצל המבוגר. האפשרות של שימוש בשירותיה של מטפלת סיעודית לקשישים הופכת את החוויה למשהו הרבה יותר ידידותי גם למבוגר שמרגיש יותר טוב מבחינה רגשית ונפשית ולא חש מעמסה על משפחתו, וגם באיזשהו מקום יש גם למשפחה בקלה כשהם יודעים שאהובם נמצא בידיים בטוחות ומקבל טיפול של 24 שעות.

2 תגובות to “אחיות פרטיות ומטפלים סיעודיים”

  • מאת אילנית:

    מאמר מעניין וחשוב זוהי עבודת קודש

    • מאת sagive:

      תודה רבה אילנית, אכן, בלוג זה נוגע באחד התחומים החשובים ביותר, תחום המטפלים הסיעודים והאחיות הפרטיות – גם צוות בלוג זה מאמין כי מדובר בעבודת קודש לכל דבר.

השאר תגובה

חיפוש
פרסום
זקוק לשירותי סיעוד?

השם שלך (חובה)

הדואר האלקרוני שלך (חובה)

טלפון (חובה)

מידע נוסף