מתחברים לחברת סלולר? מה חשוב לדעת בתור לקוח עסקי

פורסם על ידי: lekohot | קטגוריה: אורנג', סלקום, פלאפון | בתאריך: 16-05-2011

0

כמו בכל נושא, גם כאשר לקוח עסקי קטן מתכנן לחתום על התחייבות עם חברת סלולר (בין אם מדובר בסלקום, אורנג' או פלאפון), כדאי לקרוא על הנושא מראש, ולדעת לעומק מהם היתרונות והחסרונות של ההגדרה 'לקוח עסקי'. חשוב שתדעו מהם הזכויות וההטבות שמגיעות לכם, אך גם אילו זכויות אתם עלולים לאבד. בגלל שתחום התקשורת עובר שינויים משמעותיים בתקופה זו, כדאי שלא לרכוש תכנית שבה אתם מתחייבים לתקופה ארוכה (או ללא התחייבות בכלל אם ניתן).

הדבר הראשון שכדאי לעשות זה לבחון האם באמת עדיף לכם להיות מוגדרים בתור לקוח עסקי ולא לקוח פרטי. בקשו לקבל הצעת מחיר עבור כל אחת מההגדרות (כלקוח עסקי ופרטי) ותשוו ביניהן. תבחנו מה הכי כדאי מבחינת ההטבות, הזכויות והחובות.

חשוב שתהיו מודעים לצרכים שלכם – אילו שירותים חשובים לכם ובאילו אין לכם שימוש. חבל שתגלו לאחר רכישת התכנית שאין לכם צורך בהטבות שקיבלתם. כמו כן, תדעו בצורה זאת על מה להתעקש, ואיך לבחור את התכנית שאכן מותאמת עבורכם.

חשוב שתדעו, שכאשר אתם נחשבים ללקוח עסקי, חברת הסלולר יכולה להעלות את התעריף בזמן תקופת ההתחייבות. על כן חשוב במיוחד לבחון את ההסכם ולבדוק מהם התנאים לגבי העלאת התעריף, הצמדה, ויישום שינויים (מצד חברת הסלולר – פלאפון, סלקום או אורנג') ללא הודעה מוקדמת.

את המכשיר (או מכשירים אם אתם זקוקים לכמה), כדאי שלא לקנות דרך חברת הסלולר. פעמים רבות יש פער גדול במחיר, ועל כן משתלם לקנות מכשיר סלולרי מחוץ לחברות עצמן. על כל פנים, מומלץ לבדוק את ההצעות ולערוך השוואת מחירים.

אם החלטתם להפוך ללקוח עסקי אצל סלקום (לדוגמא), אז חשוב שאחרי שחתמתם תבדקו את החשבונית של החודש הראשון. תבחנו האם אתם אכן מחויבים על פי ההסכם שקבעתם, ותוודאו שהסכום, החיוביים וההטבות שהסכמתם עליהן אכן מתקיימות בפועל.

 

כתבו תגובה