הבראת חברות – התהליך

קטגוריה (הבראת חברות) מאת sagive בתאריך 24-05-2011

0

הבראת חברות במשבר הוא תהליך ארוך ומייגע, בערך כמו התהליך שהביא את אותה החברה למשבר מלכתחילה. כאשר אנו עובדים אל מול חברות במשבר, אנו צריכים לעשות מספר שלבים חשובים ביותר על מנת לגלות בדיוק מהי הבעייתיות המקורית של החברה. השלב הראשוני ביותר הוא כמובן – בדיקה של מקורות הכנסה אל מול מקורות הוצאה. חברות בקשיים, מן הסתם, נמצאות במצב של הוצאות הגדולות יותר מההכנסות שלהן. חשוב מאוד למצוא את הסיבה, הרבה פעמים מדובר בספקים שלא עושים את עבודתם ולוקחים הרבה יותר ממה שהם צריכים, וברוב המוחלט של הפעמים, פשוט מדובר בהתנהלות לא נכונה של העניינים!

התנהלות רעה=משבר בחברה!

עסקיםכן כן, התנהלות לא נכונה של העסק, וכן, אני מדבר על ההתנהלות הפיננסית, היא ברוב המקרים הגורם הישיר למשבר בחברה. לכן, חשוב מאוד ללכת ולעשות בדק בית, צריך לשבת ולבדוק בדיוק (אבל – בדיוק!) מהם אותם הגורמים שאפשר לשנות ולתקן על מנת – לשנות ולתקן.

מצד שני, התנהלות לא נכונה יכולה להיות גם התנהלות אל מול עובדים – עובדים שלא באמת עובדים, עובדים שלא מספיקים, עובדים שמקבלים הרבה יותר מדי חופש (וגם – חופש פעולה), ממה שהם צריכים לעשות.

השלב הבא – כתיבת תוכנית עסקית!

כן, זהו השלב הבא, אנו חייבים לבנות תוכנית עסקית מקצועית על מנת לתת מבט מלמעלה על העסק. כאשר יש לנו את כל המצרכים הללו, אנו יכולים לשבת ולמצוא את הדרכים "להברות" את אותה החברה.

שיהיה בהצלחה

 

 

פרסום תגובה