הסיבות העיקריות שבגללן עסקים זקוקים להבראה

קטגוריה (הבראת חברות) מאת sagive בתאריך 23-05-2011

0

הנה סיפור אמיתי, של בנאדם שהגיע אלינו, נקרא לו שלומו. שלומו הוא בעל עסק מצליח של ייצור והפצת דלתות, אך לאחרונה, אותו העסק קצת התדרדר אחורה. שלומו לא ממש מבין מה קורה, הוא משקיע את כל החיים שלו בעסק הזה, אבל העסק לא מניב לו את ההכנסות הצפויות…

הסיבות שבגללן העסק של שלומו התדרדר

לאחר שהפננו את שלומו ליועץ עסקי המתמחה בתחום הבראת החברות, היועץ העסקי הגיע למספר מסקנות בנוגע להתדרדרות הכללית של העסק של שלומו. הסיבות הללו מאוד כוללניות, ובעצם – אפשר ללמוד מהן הרבה מאוד בנוגע לסיבות הכלליות לצורך להבראת חברות בקשיים.

סיבה ראשונה- ריבוי שותפים

כאשר ישנם יותר מדי שותפים בתוך עסק כזה או אחר, הרבה פעמים נוצרים בעיות. הבעיה העיקרית שבגללה מגיעים שותפויות רבות למצב קריטי היא בעיית ה"אני עובד יותר/אתה עובד פחות".

כל שותף מרגיע כי הוא עובד יותר מהשותפים האחרים, מצב זה יוצר מריבות וקשיים. עכשיו תחשבו אתם לרגע: נניח שאתם עובדים הרבה, נותנים כל מה שיש לכם ומשקיעים באמת מהנשמה. נניח שמגיע שותף אחר ואומר לכם: "אני עובד הרבה יותר, אתם זורקים ולא אכפת לכם…" בקיצור, רוב האנשים יתעצבנו ויגידו "אם זה מה שחושבים עלי גם כאשר אני משקיע כל כך הרבה זמן ומשאבים – אני באמת הולך לא לעשות שום עבודה". זהו גלגל גדול שמזין את עצמו. יועץ עסקי המתמחה בתחום הבראת החברות יכול לעזור לכם, ולבצע סוג של גישור – חלוקה לתחומי אחריות.

סיבה שנייה – גידול מהיר

הסיבה השנייה שבעלי עסקים רבים נופלים בגללה, ואף מגיעות למצב של חברה בקשיים, היא פשוט – גידול מהיר ולא טבעי של העסק שלכם. כאשר אתם נותני שירות כאלו או אחרים, ואתם מקבלים מסה גדולה ופתאומית של פונים ולקוחות חדשים – אתם בהכרח לא בנויים לעמוד בלחץ הזה, ועם ההכנסות, יגיעו גם ההוצאות הבלתי מבוקרות.

סיבה שלישית – חברים / משפחה

הרבה פעמים שמענו כי "חברים / משפחה ועסקים לא הולכים ביחד. וזה נכון – אין מקום לערב משפחה וחברים בעסק שלכם – במידה והם לא באמת ראויים או מתאימים לכך. כאשר מדובר על משפחה וחברים, יכול להיות שהם לא מתאימים ואתם "עושים טובה" למישהו בשביל להעסיק אותם, או שהם מתאימים, אבל לא עומדים בתפוקות / זמנים בגלל ש…אתם משפחה…

שיהיה בהצלחה!

פרסום תגובה