תזרים מזומנים ידע=כוח

קטגוריה: (הבראת חברות) מאת: sagive בתאריך: 01-06-2011

0

בעלי עסקים רבים לא מודעים לכך, והרבה מאוד עסקים, חברות ועוסקים קטנים פשוט לא מנהלים תזרים מזומנים נכון. העניין הוא כזה – אם לא תנהלו תזרים מזומנים כראוי, פשוט תתדרדרו למטה, והעסק שלכם ייפול! אנו לא סתם זורקים מילים באוויר – הסטטיסטיקות מראות כי 80 אחוזים מכלל בעלי העסקים, פושטים רגל/סוגרים כבר בשנה הראשונה, ו- 80 אחוז נוספים (מתוך אותם 80 אחוזים), סוגרים את העסק לאחר 5 שנים.

מה קשור תזרים מזומנים?

תזרים מזומניםתזרים מזומנים יכניס לכם סדר בתוך הארגון שלכם – כמה אתם מכניסים – בדיוק, כמה אתם מוציאים – בדיוק, כמה מתוך ההוצאות הללו הולכות לכיוון ספקים, אילו הוצאות הולכות לכיוון עובדים, ואילו הוצאות הן הוצאות שותפות. כאשר יש לנו תזרים מזומנים מסודר ביד, אנו יכולים בקלות למצוא מקומות לקצץ בהם, מקומות שבהם אנו מוציאים יותר ממה שאנו רוצים/יכולים ופשוט להיות יצירתיים בכל הקשור לתזרים המזומנים של העסק.

הבראת חברות – הכל מתחיל בתזרים המזומנים

כאשר יועץ עסקי המתמחה בתחום הבראת החברות מגיע לחברה על מנת לעסוק בהבראתה, הוא קודם כל, בראש ובראשונה יבדוק את תזרים המזומנים שלכם – ברוב המקרים על ידי שילוב תוכנה כזו או אחרת.

לאחר מכן, אותו יועץ עסקי יפנה גם אל הבנק על מנת לבדוק נתוני אשראי לעסק, במקרה והבנק "עושה בעיות", אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי כאשר הבנק מגלה כי לקחתם יועץ עסקי בתחום הבראת חברות, הבנק במרבית המקרים יאשר לכם את האשראי שביקשתם.

לסיכום

כאשר אתם מנהלים עסק, אתם חייבים לדעת בדיוק כמה אתם מכניסים וכמה  אתם מוציאים. זה אולי נשמע כמו דבר פשוט, אך המון בעלי עסקים נופלים בדיוק על הנקודה הזו – בעלי העסקים פשוט לא מבינים את החשיבות, או מתעצלים, בניהול הכספים שלהם.
אל תתתנהגו כמו חברה בקשיים, תנסו לטפל בזה!

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, אנו נפנה אתכם לחברות העוסקות בתחום הבראת החברות – השירות ניתן חינם!

הבראת חברות – התהליך

קטגוריה: (הבראת חברות) מאת: sagive בתאריך: 24-05-2011

0

הבראת חברות במשבר הוא תהליך ארוך ומייגע, בערך כמו התהליך שהביא את אותה החברה למשבר מלכתחילה. כאשר אנו עובדים אל מול חברות במשבר, אנו צריכים לעשות מספר שלבים חשובים ביותר על מנת לגלות בדיוק מהי הבעייתיות המקורית של החברה. השלב הראשוני ביותר הוא כמובן – בדיקה של מקורות הכנסה אל מול מקורות הוצאה. חברות בקשיים, מן הסתם, נמצאות במצב של הוצאות הגדולות יותר מההכנסות שלהן. חשוב מאוד למצוא את הסיבה, הרבה פעמים מדובר בספקים שלא עושים את עבודתם ולוקחים הרבה יותר ממה שהם צריכים, וברוב המוחלט של הפעמים, פשוט מדובר בהתנהלות לא נכונה של העניינים!

התנהלות רעה=משבר בחברה!

עסקיםכן כן, התנהלות לא נכונה של העסק, וכן, אני מדבר על ההתנהלות הפיננסית, היא ברוב המקרים הגורם הישיר למשבר בחברה. לכן, חשוב מאוד ללכת ולעשות בדק בית, צריך לשבת ולבדוק בדיוק (אבל – בדיוק!) מהם אותם הגורמים שאפשר לשנות ולתקן על מנת – לשנות ולתקן.

מצד שני, התנהלות לא נכונה יכולה להיות גם התנהלות אל מול עובדים – עובדים שלא באמת עובדים, עובדים שלא מספיקים, עובדים שמקבלים הרבה יותר מדי חופש (וגם – חופש פעולה), ממה שהם צריכים לעשות.

השלב הבא – כתיבת תוכנית עסקית!

כן, זהו השלב הבא, אנו חייבים לבנות תוכנית עסקית מקצועית על מנת לתת מבט מלמעלה על העסק. כאשר יש לנו את כל המצרכים הללו, אנו יכולים לשבת ולמצוא את הדרכים "להברות" את אותה החברה.

שיהיה בהצלחה

 

 

הסיבות העיקריות שבגללן עסקים זקוקים להבראה

קטגוריה: (הבראת חברות) מאת: sagive בתאריך: 23-05-2011

0

הנה סיפור אמיתי, של בנאדם שהגיע אלינו, נקרא לו שלומו. שלומו הוא בעל עסק מצליח של ייצור והפצת דלתות, אך לאחרונה, אותו העסק קצת התדרדר אחורה. שלומו לא ממש מבין מה קורה, הוא משקיע את כל החיים שלו בעסק הזה, אבל העסק לא מניב לו את ההכנסות הצפויות…

הסיבות שבגללן העסק של שלומו התדרדר

לאחר שהפננו את שלומו ליועץ עסקי המתמחה בתחום הבראת החברות, היועץ העסקי הגיע למספר מסקנות בנוגע להתדרדרות הכללית של העסק של שלומו. הסיבות הללו מאוד כוללניות, ובעצם – אפשר ללמוד מהן הרבה מאוד בנוגע לסיבות הכלליות לצורך להבראת חברות בקשיים.

סיבה ראשונה- ריבוי שותפים

כאשר ישנם יותר מדי שותפים בתוך עסק כזה או אחר, הרבה פעמים נוצרים בעיות. הבעיה העיקרית שבגללה מגיעים שותפויות רבות למצב קריטי היא בעיית ה"אני עובד יותר/אתה עובד פחות".

כל שותף מרגיע כי הוא עובד יותר מהשותפים האחרים, מצב זה יוצר מריבות וקשיים. עכשיו תחשבו אתם לרגע: נניח שאתם עובדים הרבה, נותנים כל מה שיש לכם ומשקיעים באמת מהנשמה. נניח שמגיע שותף אחר ואומר לכם: "אני עובד הרבה יותר, אתם זורקים ולא אכפת לכם…" בקיצור, רוב האנשים יתעצבנו ויגידו "אם זה מה שחושבים עלי גם כאשר אני משקיע כל כך הרבה זמן ומשאבים – אני באמת הולך לא לעשות שום עבודה". זהו גלגל גדול שמזין את עצמו. יועץ עסקי המתמחה בתחום הבראת החברות יכול לעזור לכם, ולבצע סוג של גישור – חלוקה לתחומי אחריות.

סיבה שנייה – גידול מהיר

הסיבה השנייה שבעלי עסקים רבים נופלים בגללה, ואף מגיעות למצב של חברה בקשיים, היא פשוט – גידול מהיר ולא טבעי של העסק שלכם. כאשר אתם נותני שירות כאלו או אחרים, ואתם מקבלים מסה גדולה ופתאומית של פונים ולקוחות חדשים – אתם בהכרח לא בנויים לעמוד בלחץ הזה, ועם ההכנסות, יגיעו גם ההוצאות הבלתי מבוקרות.

סיבה שלישית – חברים / משפחה

הרבה פעמים שמענו כי "חברים / משפחה ועסקים לא הולכים ביחד. וזה נכון – אין מקום לערב משפחה וחברים בעסק שלכם – במידה והם לא באמת ראויים או מתאימים לכך. כאשר מדובר על משפחה וחברים, יכול להיות שהם לא מתאימים ואתם "עושים טובה" למישהו בשביל להעסיק אותם, או שהם מתאימים, אבל לא עומדים בתפוקות / זמנים בגלל ש…אתם משפחה…

שיהיה בהצלחה!

ברוכים הבאים לבלוג הבראת חברות

קטגוריה: (כללי) מאת: sagive בתאריך: 12-05-2011

0

בואו אתחיל ואספר כי שמי ג'וני, בעל חברה גדולה מאוד למכירת דלתות פלדה מעוצבות. בעבר החברה שלי הייתה נתונה בקשיים, קשיים קשים, אך לא ממש היה ברור לי מדוע. הרי היו לי לקוחות, היו לי המון טלפונים והזמנות, ואיכשהו, לא הצלחתי לעבור מחסום מסוים, המחסום הזה תמיד נשאר, מעין תקרת זכוכית, תקרה שעם כל הצמיחה של העסק – התקרה חסמה את הצמיחה. עכשיו אתם שואלים את עצמכם: איך יכול להיות שיש כל כך הרבה פניות וטלפונים, כל כך הרבה לקוחות חדשים על בסיס יומי, ועדיין – איכשהו אנו לא צומחים, המילה "תקרת זכוכית" היא אולי מילה שנשמעת יפה, אבל בעצם – זה לא כל כך הגיוני…

מה עשיתי?

בוקר אחד פשוט נמאס לי, נמאס לי לעבוד קשה מהבוקר עד הלילה בלי שום התפתחות, נמאס לי שהחברה שבניתי במו ידי לא צומחת וסתם עומדת במקום, נמאס לי לפחד כל הזמן מן ההתדרדרות הבאה…

פניתי ליועץ עסקי המתמחה גם בתחום הבראת חברות. אותו יועץ עסקי ישב איתי והראה לי בדיוק מה תוקע לי את העסק במקום – והיו כל כך הרבה נקודות תורפה שסתם פגעו לי ישירות בכיס. אין ספק, כאשר אתה פותח חברה ומשקיע בה את התח…(ת) ימים ולילות, ממש קשה לך להגדיר את החברה שלך כמשתייכת למשפחת חברות בקשיים, ממש לא, החברה שלך היא הבייבי שלך, לא פשוט להגדיר אותה בקשיים…

איך היועץ העסקי עזר לי?

אותו יועץ עסקי, המתמחה גם בתחום הבראת החברות, מצא את הדרך לעזור לחברה שלי, אחד הדברים שפגעו בי הם דווקא הספקים הרבים שלי, החזקתי יותר מדי ספקים לפחות מדי מוצרים, הדבר יצר בלאגן, והמון ספקים פשוט היו חייבים לנו כספים – ואנו, מתוך חוסר ארגון פנימי, נתנו לחובות הללו לתפוח…בקיצורו של דבר, הבלוג הזה יעסוק בדיוק בתחום הזה – הבראת חברות בקשיים, לאט לאט נלמד עוד דברים מהניסיון שלי, ויותר מזה – מהניסיון של אותו היועץ העסקי, שבחר להישאר בעילום שם, אך גם הוא יכתוב כאן מספר פוסטים ומאמרים.