הפריצה הראשונה שלי

אני לא זוכר בדיוק מה גרם לי להתחיל לפרוץ לבתים. אני חושב שבשלב דיי מהר ירדתי בכלל מהמחשבה לעבור על החוק, לפרוץ לבתים, לגרום נזק לכל הצדדים ולסכן את הגורל של עצמי ושל משפחתי. כמו כולם גם אני פוחד מהמשטרה ולא רוצה לדעת מה היה קורה אם הייתי נכנס לכלא. הזעקה שלי להצלת החיים שלי ולתזוזה משמעותית שתוציא אותי מכל הבעיות שהיו לי אז, לא ממש הביאה אותי למקום בטוח יותר. אבל לא הייתי סגור על הדרך שבה אני חושב לפעול – מסתבר גם שהשוטרים היו סגורים – באיזשהו סוג של טלוויזיה במעגל סגור הם היו סגורים…

לפרוץ נשמע קל. מוצאים מקום ריק, בודקים כמה קל יהיה להיכנס וכמה קל יהיה לצאת, מבלי שאף אחד יידע מי היה, מתי היה ומה הוא לקח איתו. אבל הפחד הזה של להפוך לפושע, לבוגד, ללא אנושי היה חזק ממני. חזק אבל לא מספיק כנראה. באחד הטיולים שנהגתי לעשות בשכונה שלי כדי להתאוורר מהקירות ולחשוב על כל העולם ואשתו, עברתי ליד בית קרקע פרטי לא כל כך מטופח, שנראה שלא היה בו אף אחד באותו זמן. עצרתי לרגע מול הבית, הסתכלתי אם מישהו ברחוב מסתכל עלי ולפתע עלה  בזיק של מחשבה לבדוק מה יש בפנים. לא לגנוב כלום. רק לבדוק. לבדוק אם אני מסוגל לעשות את זה.

אני לא בטוח שאחד מכם במצבי היה חושב או פועל אחרת. יצר הסקרנות עשה את שלו חד עם התנאים המרגיעים יחסית: בית ללא אנשים, בסביבה רגועה, המראה החיצוני שלו עשה רושם שאין שם עשירים אבל דווקא שם אולי אמצע כמה אוצרות שווים. מה גם שהייתי בטוח שאם זה נראה ככה מבחוץ, לא חושב שהשקיעו שם הרבה באבטחה. לא של הדלת ולא של מצלמות. אולי אפילו אפשר להיכנס מאיזה חלון פתוח.

אם אתם רוצים, קיבלתם ממני כבר טיפ חינם. כשהבית נראה קשה לפריצה, הגנב לא יתעכב עליו יותר מידי ויחפש מקום אחר. נכון שבית מטופח ואיכותי קורץ לגנוב את התכולה שבו, אבל במקביל הוא גם יפחיד את הפורץ מכל סיבות האבטחה הקיימות: מצלמות נסתרות, דלת חזקה, חלונות סגורים ונעולים, מוקד אבטחה מקושר מרחוק, כלב שנובח על כל גרגר אבק וגם שכנים שלא מפסיקים להתרוצץ באזור.

אם אין לכם יותר מידי כסף, תשקיעו לפחות באשליה של בית בטוח. אומנם גם לבנק הכי גדול בעולם קל לפרוץ בסופו של דבר, כי אין סיסמא שלא ניתן לגלות, אבל מה שבטוח הוא שלמקום כזה כמעט ולא ינסו לפרוץ. כשההרתעה מספיקה, היא תגרש אותי ואת שאר הסקרנים. תמיד יהיה מקום אחר לזכות בו אם המוטיבציה מספיק חזקה.

בסופו של דבר, החלטתי ללכת על האתגר. הנחתי שזו תהייה התשובה הסופית בשבילי. רק ככה אני אדע אם יש לי את זה או שמא אני תוהה לשווא. כמו ילד קטן, אם לא אפגע לא אדע מה אסור. אז פתחתי את השער ונכנסתי. היה שקט. אבל בצעדים דיי בטוחים של אורח עשיתי סיבוב ובדקתי מה קורה. חשבתי אולי מישהו ישן וניסיתי לבדוק אם יש פרצה שקוראת לגנב. לצערי לא היה פרצה כזו.

האם פרצתי או לא? חכו לפרק הבא…

לבנתיים, אתם יכולים לבקר באתר הזה על מנת ללמוד על שיטות מיגון מעניינות:

www.y-m-systems.co.il

פורסם בקטגוריה הסיפור שלי, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים