בכלא…

התגעגעתם אל אבי? אז ככה, אני כבר ארבע חודש בכלא, והיום פעם ראשונה יש לי הזדמנות לכתוב, כי עשו לנו קורס מחשבים אז על הדרך אני מעדכן קצת את הבלוג שלי.

כן… תפסו אותי על חם, בדיוק פרצתי לאיזה בית בהרצליה פיתוח, האמת עשו לי חיים מה זה קלים, בלי מערכת אזעקה בלי כלום, נכנסתי בסבבה, אפילו פתחתי את המקרר שתיתי קצת קולה ואכלתי קצת קוויאר, למה לא? חיים רק פעם אחת. בקיצור, אני בסבבה שלי מסתובב בבית, פתאום אני קולט את הכלב שלהם בסלון, ואז הכלב קלט אותי והתחיל לנבוח עלי… זרקתי לו מהקוויאר, אבל כנראה שכלבים לא אוהבים קוויאר, כי הוא המשיך לנבוח עלי, אז התחלתי לברוח ואז פתאום הגיעה משטרה ותפסה אותי וזהו… אני עכשיו ארבע חודש בכלא…

האמת? לא רע לי בכלל בכלא. אני מרגיש פתאום שאני בן אדם קצת יותר טוב. יש פה כל מיני קורסים כאלה לאסירים, אז אני עושה קצת מחשבים, קצת תפירה, ככה בשביל הנשמה. הכרתי פה גם איזה רב, הוא אומר שהיה פעם שר בממשלה אז מפאת צניעותו אני לא כותב תשם שלו. בקיצר, הרב לימד אותי הרבה דברים ואני… איך אומרים… מתחזק… שם כיפה, מניח תפילין, נהייתי בן אדם, מכובד כזה.

אני לא אומר שאני בנתק מהחיים הקודמים שלי, כל פעם שאני רואה בכלא מצלמות במעגל סגור אני נדלק ונזכר איך הייתי פורץ לבתים האלה של העשירים שגם אם היה בהם מצלמות, אפילו מצלמות נסתרות, או איזשהי בקרת כניסה, הייתי מגלה ושובר אותן… אבל אז אני חושב על המשפטים שכבודו הרב אמר לי- 'ישרים דרכי אלוקים, צדיקים ילכו בהן ופושעים יכשלו בן' וגם 'צדיק כתמר יפרח'… נראה לי שהוא יודע על מה הוא מדבר.

נראה לי שהחיים בכלא עשו לי רק טוב, אמן ואמן שאני אצא מפה בן אדם מכובד, אולי אמצא לי אשה טובה, צנועה, אעשה איזה חתונה ואביא כמה ילדים, אני רוצה איזה שמונה ילדים, לגדול בעזרת השם אני אקרא עזריאל.

פורסם בקטגוריה הסיפור שלי | עם התגים , , , | להגיב

השלל האמיתי

אני כבר לא בתול פשע – כמובן שאסור לי לצעוק את זה על מערכת כריזה, אבל אתם מבינים למה אני מתכוון… אפשר להגיד שמגיע לי להיענש על מה שעשיתי גם אם המעשה לא בוצע בלב שלם ומתוך נסיבות מוצדקות לכאורה. אני מתחיל להישמע כמו עו"ד בבית משפט בדיון שיערך עלי. אני דיי בטוח שאחרי שהבנתם שפרצתי בסופו של דבר לבית ההוא, מעניין אתכם לא פחות אם גנבתי ומה לקחתי.

אז בואו נסגור את העניין הזה כבר עכשיו. רשימת המצאי כללה טבעת כסף שמצאתי על השידה וקצת כסף מזומן שהיה בתוך כד בפינת האוכל. לוזר? טיפש? חכם? לא יודע. אבל זו פריצה ראשונה שלי. לא היה שם שום גדר אלקטרונית, כך שלא הייתי לחוץ בזמן, אני מניח שיכלתי לחפש יותר בדקדקנות ולצאת משם עם שלל גדול יותר. אבל פחדתי. פחדתי למצוא, פחדתי להיגרר לזה, להתעלם מהזמן ומיתר הסיכונים.

יצאתי משם מהר. לא הסתכלי לאחור, ווידאתי שאין אף אחד בטווח קרוב ויצאתי כאורח שבאתי. ועם כל הזהירות הזו והלבטים הרבים, הייתי בטוח שאיכשהו אתפס. היום, כשאני מסתובב ליד הבית הזה, אני מסתכל עליו ותוהה מה עבר על אלו שגרים בו. רמז עבה מאוד קיבלתי ממצלמת האבטחה הביתית שהותקנה מעל דלת הכניסה כבמעיין בקרת כניסה לאורחים בלתי צפויים כמוני. אני לא יודע אם ישנה מצלמת אבטחה ביתית נוספת מאחורה או בתוך הבית, אבל זה כבר לא ישנה לי. אני יודע שגרמתי נזק. שעברתי על החוק.

מאז אותו בית ואותה פריצה, נכנסתי לעוד ארבעה בתים. אחד מהם היה מקרה קרוב מאוד להיתפס. הוא היה מאובטח מכל הכיוונים כמעט, אבל הוא הציב לי אתגר עקב המחשבה על מה שמחכה לי בפנים. בכל מקרה, התקנת מצלמות אבטחה יכולה בהחלט לעשות את שלה ולהרתיע וגם לתפוס אותי בסיטואציות מסוימות. אבל עד אז, אני כרגע בחופש. כל העסק הזה קצת עבר את הגבול ולא רציתי להפוך את הפריצה למכונה שתניע אותי בבוקר. כי בסופו של דבר היא ריקה מתוכן ואני שודד  את עצמי מחיי.

מה שרציתי סה"כ להעביר כאן הוא לא רק את חיי הפורץ, כי לא באמת חייתי חיים כאלו, אלא לנסות למנוע מאנשים כמוני לעשות את מה שעשיתי כדי שאתם וגם אני לא נסתובב ברחובות פנים מול פנים ונזהה אולי אחד את השני מצילומי משפחה וצילומי מצלמות אבטחה. הפשע לא משתלם, אבל להתקין מצלמות אבטחה כנראה שכן. כי הנה, אני כבר לא נמצא במקום ההוא. וזה אולי השלל האמיתי שלי.

 

פורסם בקטגוריה הסיפור שלי | עם התגים , , | להגיב

הפרצת וגם ירשת?

כן, זה קרה. באומץ שהגיע באותו רגע מכיוון לא ברור, החלטתי לשבור חלון אחורי. הייתי מוקף בעצים והתפללתי שאף אחד לא יראה אותי. אין פורץ מיומן לדעתי שלא פוחד מהרגע הזה. לא משנה לאן פורצים וכמה מאמינים בעצמכם, נקודת השבירה, דו משמעית, היא אולי הנקודה שתבטיח את המטרה או תהרוס את כל התוכניות ואף תביא לתפיסתכם. ולשם, אף אחד לא רוצה להגיע.

כשאין אף אחד בבית, אתה תמיד חושש שמישהו אחר מסתכל עליך. מלבד ה' יש מצלמות אבטחה שמבקרות כל צעד שלך מהכניסה ועד לחדר הכי אינטימי. בדרך כלל מצלמות כאלה מותקנות בגלוי ומספיקות כדי להרתיע. מי שרוצה להקשות על בריחת הגנב בלי לשלם את המחיר, ינסה להתעלות בכל מיני מצלמות מסתתרות בעציצים או בכדים ולפורץ לא מיומן אין זמן או יכולת טכנית לטפל בהם לפני השיטוט בבית.

למזלי הייתי עם הכובע שלי ובגדים בלי יותר מידי סממנים מזהים ברורים. לאחר שנטרלת את אותה בקרת כניסה מציקה, נכנסתי פנימה והרגשתי הכי מוזר בעולם, התחלתי לנסות להבין מה אני אמור לעשות. לא עברתי הדרכה של פורץ ולא למדתי אפילו בסרטים איך זה באמת עובד בתכלס. לא ראיתי כלום ולא הייתי מצוייד בגפרורים או פנס. אבל החלטתי לפתוח אור מנורת שולחן שהיה בפינה. רק אז הבנתי שאני נמצא בבית של מישהו אחר ואני נמצא פה לחפש דברים שיוכלו לספק לי כסף מהיר או השלמה לבית שלי.

לא היה לי יותר מידי זמן. לא מצאתי איזשוהי מערכת אינטרקום, וניסיתי לעשות את הדברים מהר – בעצם אף פעם אין זמן באמת לפרוץ. זה לא שאתה מחתים כרטיס ויאללה לעבודה. בקיצור התחלתי לחפש במקומות הבטוחים כמו מגירות תכשיטים או תיקים שבארון. זה היה הכי הגיוני עבורי. גם לי יש בית וגם אני יודע איפה מחביאים בדרך כלל את השלל הזמין או את המפתחות אליו. אבל הפעם זה לא עבד כמו שציפיתי. הפעם הראשונה שלי היתה מאוד קצרה ומאוד מפחידה. לא ממש הבנתי מה אני עושה. פעלתי אינסטינקטיבית בלי לחשוב יותר מידי. רציתי בעיקר להספיק ולעוף משם. הרגשתי לא שייך. לא לבית ולא למעשים. אבל אני כבר הייתי שם. לא היה אפשר לחזור אחורה. לא פיסית ולא נפשית. עשיתי את המעשה, פרצתי לבית של מישהו אחר.

 

פורסם בקטגוריה הסיפור שלי | עם התגים , , , , | להגיב

הפריצה הראשונה שלי

אני לא זוכר בדיוק מה גרם לי להתחיל לפרוץ לבתים. אני חושב שבשלב דיי מהר ירדתי בכלל מהמחשבה לעבור על החוק, לפרוץ לבתים, לגרום נזק לכל הצדדים ולסכן את הגורל של עצמי ושל משפחתי. כמו כולם גם אני פוחד מהמשטרה ולא רוצה לדעת מה היה קורה אם הייתי נכנס לכלא. הזעקה שלי להצלת החיים שלי ולתזוזה משמעותית שתוציא אותי מכל הבעיות שהיו לי אז, לא ממש הביאה אותי למקום בטוח יותר. אבל לא הייתי סגור על הדרך שבה אני חושב לפעול – מסתבר גם שהשוטרים היו סגורים – באיזשהו סוג של טלוויזיה במעגל סגור הם היו סגורים…

לפרוץ נשמע קל. מוצאים מקום ריק, בודקים כמה קל יהיה להיכנס וכמה קל יהיה לצאת, מבלי שאף אחד יידע מי היה, מתי היה ומה הוא לקח איתו. אבל הפחד הזה של להפוך לפושע, לבוגד, ללא אנושי היה חזק ממני. חזק אבל לא מספיק כנראה. באחד הטיולים שנהגתי לעשות בשכונה שלי כדי להתאוורר מהקירות ולחשוב על כל העולם ואשתו, עברתי ליד בית קרקע פרטי לא כל כך מטופח, שנראה שלא היה בו אף אחד באותו זמן. עצרתי לרגע מול הבית, הסתכלתי אם מישהו ברחוב מסתכל עלי ולפתע עלה  בזיק של מחשבה לבדוק מה יש בפנים. לא לגנוב כלום. רק לבדוק. לבדוק אם אני מסוגל לעשות את זה.

אני לא בטוח שאחד מכם במצבי היה חושב או פועל אחרת. יצר הסקרנות עשה את שלו חד עם התנאים המרגיעים יחסית: בית ללא אנשים, בסביבה רגועה, המראה החיצוני שלו עשה רושם שאין שם עשירים אבל דווקא שם אולי אמצע כמה אוצרות שווים. מה גם שהייתי בטוח שאם זה נראה ככה מבחוץ, לא חושב שהשקיעו שם הרבה באבטחה. לא של הדלת ולא של מצלמות. אולי אפילו אפשר להיכנס מאיזה חלון פתוח.

אם אתם רוצים, קיבלתם ממני כבר טיפ חינם. כשהבית נראה קשה לפריצה, הגנב לא יתעכב עליו יותר מידי ויחפש מקום אחר. נכון שבית מטופח ואיכותי קורץ לגנוב את התכולה שבו, אבל במקביל הוא גם יפחיד את הפורץ מכל סיבות האבטחה הקיימות: מצלמות נסתרות, דלת חזקה, חלונות סגורים ונעולים, מוקד אבטחה מקושר מרחוק, כלב שנובח על כל גרגר אבק וגם שכנים שלא מפסיקים להתרוצץ באזור.

אם אין לכם יותר מידי כסף, תשקיעו לפחות באשליה של בית בטוח. אומנם גם לבנק הכי גדול בעולם קל לפרוץ בסופו של דבר, כי אין סיסמא שלא ניתן לגלות, אבל מה שבטוח הוא שלמקום כזה כמעט ולא ינסו לפרוץ. כשההרתעה מספיקה, היא תגרש אותי ואת שאר הסקרנים. תמיד יהיה מקום אחר לזכות בו אם המוטיבציה מספיק חזקה.

בסופו של דבר, החלטתי ללכת על האתגר. הנחתי שזו תהייה התשובה הסופית בשבילי. רק ככה אני אדע אם יש לי את זה או שמא אני תוהה לשווא. כמו ילד קטן, אם לא אפגע לא אדע מה אסור. אז פתחתי את השער ונכנסתי. היה שקט. אבל בצעדים דיי בטוחים של אורח עשיתי סיבוב ובדקתי מה קורה. חשבתי אולי מישהו ישן וניסיתי לבדוק אם יש פרצה שקוראת לגנב. לצערי לא היה פרצה כזו.

האם פרצתי או לא? חכו לפרק הבא…

לבנתיים, אתם יכולים לבקר באתר הזה על מנת ללמוד על שיטות מיגון מעניינות:

www.y-m-systems.co.il

פורסם בקטגוריה הסיפור שלי | עם התגים , , , , | להגיב

אני הפורץ שלך

שמי אבי (שם בדוי), בן 42 ממרכז הארץ. לפני כמה שנים נקלעתי למצב שבו לא יכולתי עוד להתפרנס בכבוד, וכמו שאתם יודעים, קשה היום מאוד לחיות בכבוד אם אין לך כסף. עד לאותה תקופה חייתי והתקיימתי כמו כל אחד רגיל, ונמנעתי מכל פעילות שעברה על החוק. אומנם לא הרווחתי הרבה אבל תמיד הייתי צריך עוד כסף. גם אני חייתי על אוברדראפט בבנק וגם לי יש 2 ילדים לפרנס.

את הבלוג הזה אני כותב לכם לאחר הרבה מחשבות. הפחד שאתפס, הפחד לספר למישהו בפעם הראשונה את מה שעובר עלי, לא ממש עזרו לי להגיע להחלטה. האמת שאני עדיין מתלבט. אבל אני חושב שמישהו צריך לדעת שיש אנשים שזו המציאות שלהם. יש אנשים שהם פורצים. פורצים לבתים ולפעמים גם גונבים מבתי עסק.

לא הייתי רוצה שתגדירו אותי כאדם רע או בושה לחברה. אני לא. לפעמים יש מצבים שהאדם לא מוצא מנוס ולא מקבל את התמיכה הנכונה והמספיקה כדי לא להגיע למצבים האלה. אני יודע שבסופו של דבר אני פוגע רק בעצמי, אבל אין לי ברירה אחרת. יכול להיות שאחד מכם ספג ממני את המכה ואני מצטער על כך. אבל אני רק מבקש שתנסו להבין גם אותי בזכות הסיפורים שאגלה לכם כאן בהמשך.

אני אשמח לשמוע כל תגובה שלכם לטוב ולרע. אני לא מצפה כמובן לקבל אהבה ללא תנאים. אבל אני כן מצפה שתחשבו טוב לפני שאתם שופטים אותי, ומחפשים אותי במצלמות האבטחה שלכם.

פורסם בקטגוריה הסיפור שלי | עם התגים , , , | להגיב

שלום עולם!

ברוכים הבאים אל בלוג ישראל – רשת בלוגים. זה הפוסט הראשון; אפשר למחוק או לערוך אותו, ולהתחיל לכתוב.

פורסם בקטגוריה כללי | תגובה אחת